| Bimmer a întrebat:

Am cumparat prin Iunie un BMW e46 320d cu 4000 euro. Am bagat bani in el...o caruta. Cu tot cu taxa de prima inmatriculare, m-a ajuns la 6400. Sunt constient ca nu scot banii investiti in el, dar problema este ca toate cele 4 telescoape sunt varza, mai am cv bucse de schimbat si bani nu mai am. Acuma, problema este ca sunt nas anul asta, am vreo 3 nunti si o sa am si bebe laughing Intrebarea este urmatoarea, ce sa fac cu masina, sa o vand la vreo 3700-3800 euro si sa caut cv benzinara pe la 2000 de euro si sa pastrez restul banilor, sau sa o las pe asta asa, si sa mai repar cand o sa mai am bani dar sper sa nu mai cada altceva. Va multumesc.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bmw de 4000 euro o sa manance constant bani.

nu iti iei niciodata masina premium care costa 4000euro ca e clar ca e distrusa

| OldSoul a răspuns:

Mai bine o pastrezi si bagi banii doar in ce e urgent.
Nu are rost are sa o dai in pierdere, si sa iei alta masina in care probabil vei incepe din nou sa bagi alti bani.

| Sofer a răspuns:

O repari pe aia. ce sa ii faci. ma gandesc ca e e modelul facelift cel de 150 cp? La motorul asta trebuia anulate acele clapete de cand ai cumparat-o... te asteptam pe grup pe Facebook: BMW E46 @ Romania.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu meritata vanduta, repar-o cu piese de la dezmembrari. Daca ti-a trebuit BMW ce sa-ti fac. Cu 4000 Euro iti luai alta compacta mai noua, mai putin calarita si intr-o stare mult mai buna. Si costau si mai putin piesele. Chiar nu pot sa te inteleg, tu nu iti permiti sa detii un BMW si sa mai si mergi cu el...

| xerxes1 a răspuns:

Si pe aceea de 2000 ai sa o vinzi cu 500 dupa ce bagi1000 in ea?

| maradona10 a răspuns:

O intrebare simpla am si eu cand ai cumparat masina ai verificato?

| Bimmer explică:

Am verificat-o visual, dar problema cea mare este ca mi s-au rupt 2 clapete de la galleria de admisie si a lovit pistonul clapeta si s-a dus motorul si 700 de euro s-au dus numai acolo...sad

| liviustefan89 a răspuns:

La cati bani ai bagat in ea nu merita sa o mai vinzi, cauta piese la dezmembrari si fa-o treptat incepand cu cele necesare, nu toate odata daca zici ca nu ai bani. Vorba romanului "Ai masina, ai necaz, n-ai masina ti-e necaz". Asa-i fierul!