| bleakk a întrebat:

Cand investiti bani in voi, indeosebi in ce investiti?

8 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Tigari.
Pentru sanatatea mea mintala si pentru binele celorlalti din jur.

| sappy a răspuns:

In diverse pasiuni!

| OoBunnyoO a răspuns:

Carti si haine. Oricat m-as chinui sa nu imi mai cheltuiesc banii pe haine, imi este foarte greu sa ma abtin. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încep prin a-ţi spune că nu sunt o fire risipitoare care aruncă banii pe orice(nici n-aş avea cum să fiu; că la câţi bani am laughing ).De obicei nu chestuiesc banul imediat cum l-am câştigat ci mai degrabă aştept să mai adun şi să-mi iau ceva semnificativ.
Investesc în tot ce ţine de personalitatea mea.De la trebuinţele fiziologice (haine, mâncare, băutură) până la lucruri ce ţin de divertisment şi dezvoltare personală (spectacole, distracţii, sport).Cei drept nu sunt cel mai mare pasionat de carţi dar mai dau şi banii pe o carte/două.Am încercat E-book-urile dar nu sunt pentru mine. Mă obosesc şi nu au farmecul acela când ţii o carte în mână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cumpar iepuri pufosi, carti, plantez cate ceva frumos si verde.Filtre de apa, baxuri cu tampoane....si sabii, da.Tu?

| Vanqu1sh a răspuns:

Fiecare ar trebuie sa investeasca in lucrurile in care se pricepe sa le faca, lucruri care il ajuta sa invete ceva nou, sa produca, sa mearga inainte.

| stefaniastefi a răspuns:

In electronice

| DavidMiron a răspuns:

In dezvoltarea personala, pentru ca, cu cat cresti mai mult ca persoana, cu atat si lucrurile din jurul tau se imbunatatesc.

Cam de asta oamenii care castiga la jocurile de noroc nu-si pot stapani banii. Nivelul lor este prea scazut, iar mintea le cere sa se intoarca acolo unde se descurca.

Daca vrei sa afli mai multe : www.minteasicorpul.ro