| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am și eu o întrebare, azi am fost cu mașina la înmatriculat și mi au rămas actele acolo, itp, talon, cartea mașinii, am rămas pe aceleași numere și nu le am schimbat, ideea e ca vreau sa plec cu mașina și as dori sa știu ce se întâmpla dacă sunt prins de poliție? Au cum sa vadă ca eu am actele? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca au cum sa vada, daca verifica in baza de date privind inmatricularile.
In orice caz te pot amenda fiindca n-ai prezentat actele la control, trebuia sa soliciti o dovada de la serviciul inmatriculari.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sI dovada de circulatie unde e? Ca ar fi trebuit sa primesti asa ceva

| DavidoffUser a răspuns:

Neprezentarea de acte =amenda de 10 milioane