| Ayram21 a întrebat:

Bună seara. Am și eu o întrebare sunt fata și nu știu.
Unde pot găsi cuiul de remorcare la Opel astra h 1.7 cdti?
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se numeste carlig de remorcare si-l gasesti pe net sau in magazine auto daca nu este in spatele masinii ceva ca o nuca rotunda. Uite cum arata: https://bit.ly/36VaooL Apoi trebuie prins. Cauta unul care se pricepe!

| Ayram21 explică (pentru Salontanul):

Mie nu îmi trebuie cârligul. Cel din spate ca să trag pe cineva, imi trebuie cui de remorcare cel din fata... ca sa ma tragă cineva.

| sierra1 a răspuns:

E ca o coadă, in partea opusă volanului. Ăla știi unde e?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei sa atasezi remorca, sau sa tractezi masina?

| relian a răspuns:

Il gasesti la magazin happymasinile nu vin cu cui de remorcare, ala se cumpara separat de la magazine.Deci daca in spate sub bumper, dar vizibil, nu vezi nimic, inseamna ca nu ai.

| Ayram21 explică (pentru relian):

Ok. Mss de ajutor

| Gagigaru69 a răspuns:

In dreapta