| leonard05 a întrebat:

Bună seara. Am un Mercedes E class 2004.2. 7motorizare nu mai pornește doar se pune contactul și atât. Am verificat electromotorul este funcțional, ma poate ajuta și pe mine cineva? Masina este automata

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Electricianul trebuia sa continue investigatia, mai sunt n motive de natură electrica card ar putea impiedica pornirea.
Trebuie luate pe rand, vazut daca electromotorul primeste sau nu curent si de acolo verificat mai departe, contact, pompa de combustibil, senzori motor, senzori cutie, relee, calculator, bujii, aprindere (daca e cazul), ECU samd.

| leonard05 explică (pentru regis):

Am fost doar cu electromotorul la reparat. Poate sa fie și de la cheie

| regis a răspuns (pentru leonard05):

Sunt nenumărate variante, trebuie dusa masina.

| mgtow a răspuns:

Tester sa se vada eroarea sau mecanic care le are cu masiniile vechi

| Digikey a răspuns:

Cum ai verificat electromotorul?

| leonard05 explică (pentru Digikey):

Am fost cu el la electrician

| Digikey a răspuns (pentru leonard05):

Cu mercedesul sau cu electromotorul?