| Adrian1509 a întrebat:

Bună seara! Astăzi un prieten a făcut stânga pe o strada unde un pieton a călcat pe trecere iar pe strada principala era o mașină de politie, mașina de politie nu a venit după noi dar dacă aceasta avea camera de filmat se poate aștepta cu scrisoare acasă de suspendare a dreptului de a conduce?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, daca nu i-a facut proces verbal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alti care crede că suntem în Germania și poliția își face treabă,?

| sierra1 a răspuns:

Somn ușor și liniștit prietenului

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Slabe șanse.
În astfel de cazuri se legitimează și persoana căreia nu i-a fost acordată prioritate, altfel pică sancțiunea, cu o simplă contestație.
Deci pentru constatarea respectivă, trebuia oprit și pietonul.
Probabil toată lumea și-a văzut de drum în continuare, deci șansele de a fi sancționat șoferul sunt minime.

| sweetys a răspuns:

Fara proces verbal, imposibil. Tu te auzi ce aberatii scrii pe aici!? Treci si dormi.