| Gabitzu_Gabi_1992 a întrebat:

Bună seara! BMW 320D 136CP 2001 DIESEL! Mașina nu trage uneori câteva secunde. Am schimbat injectorul cu fir, debitmetru de aer, senzor map, curățat turbina, EGR, admisie, furtune vacuum schimbate. Acum îmi dă următoarea eroare :regulator vâlvă reglaj injecție! A mai avut cineva problema aceasta?

2 răspunsuri:
| cyberalex a răspuns:

Este cunoscuta eroarea (din fabrica) pentru masina ta, de a avea scaderi de putere in faza de accelerare.
Cauza este semnalul defectuos transmis de senzorul de masa a aerului (BMW parts 13627787076).

| Gabitzu_Gabi_1992 explică (pentru cyberalex):

Ai idee dacă se poate repara și cam cât ar costa? Mulțumesc frumos