| Georgian620 a întrebat:

Buna seara...De curand mi-am cumparat un scuter cu capacitate de 49 cm3 si la el am aceste acte: Talonul acela galben, contract vanzare-cumparare facut la notar deoarece este cumparat la mana a 2'a, si inca un carton portocaliu in care scrie in germana..si chiar nu am idee ce este dar banuiesc ca este un fel de manual al scuterului. Scuterul este inmatriculat insa eu l-am cumparat si acel talon nu mai este vizat din 2009 deoarece nu a mai fost folosit si pe talon este scris numele primului proprietar.ce trebuie sa fac sa schimb talonul pe numele meu? sau cand il vizeaza la primarie pe anul 2013? ziceti-mi si mie de ce acte mai am nevoie va rog frumos si in ce consta permisul de categoria AM! Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

De la 1 ianuare si baga permise la mopede,este denumit AM, faci scoala pentru el, sala si traseu, daca ai actele de la moped te duci la priamrie si ti-l inscrii, asa am facut eu, daca nu du-te la primarie si itnreaba ce acte iti trebuiesc sa-l inamatricuelzi, bafta sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Georgian620 explică (pentru KaPy2):

Este deja inmatriculat..numai ca talonul lui este pe numele fostului proprietar dar scuterul este vandut prin act vanzare-cumparare la un centru de acte auto...pe mine ma intereseaza in ce consta sala la moped?

| KaPy2 a răspuns (pentru Georgian620):

Intrebari ce faci intr-o intersectie, cui dai prioritate, intrebari din astea.

| Georgian620 explică (pentru KaPy2):

Banuiesc ca nu da si din mecanica? numai regulile de circulatie si semnele? si este la fel structurat testul? adica tot la 22 de intrebari din 25 trebuie sa raspunzi? sau cum e?

| KaPy2 a răspuns (pentru Georgian620):

Nu stiu daca s-a aplicat aceasta lege, nu am dat de permis, astept sa vad si eu ce va fi straight face