| soareeeeeenrrrrrrrrrrrrr32132 a întrebat:

Vreau sa mi iau un scuter si vanzatorul are doar talonul si imi face si act de vanzare cumparare, ce acte lipsesc? Cartea scuterului are vreo importanta, din ce am auzit?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si cartea de identitate are importanta doar ca se poate face alta noua cu ocazia inmatricularii, in baza declaratiei notariale autentice de care ti-am spus in raspunsurile anterioare.

| soareeeeeenrrrrrrrrrrrrr32132 explică:

Declaratia notariala autentica cine o face eu ca cumparator, sau vanzatorul?