| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, detin o fabia 1.4 16v 101cp si cateodata imi da misfire doar pe cilindrul 3 am schimbat bujiile si fisele, am inversat fisele cand facea asa...am observat ca face asta doar cand e zapada sau ploaie. Ce ar mai trebui sa verific? Nu cred ca e bobina de inductie avand in vedere ca face numai in situatile date si dupa ce se raceste isi revine. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Bobina.

| ioan135 a răspuns (pentru Panamax):

Mersi de raspuns am patit si aseara treaba asta si a dat eroare pe cilindrul 2 si 3 am oprito am lasat-o 2 ore si si-a revenit deci bobina sa fie?

| Panamax a răspuns (pentru ioan135):

Cand se incalzeste se dilata si se largeste fisura.

| ioan135 a răspuns (pentru Panamax):

Am patit odata si la rece si pret de o saptamana cat a fost cald cat de cat afara si nu a fost apa nu a facut deloc

| ioan135 a răspuns (pentru Panamax):

Intr-adevar bobina veche a. avut 3 fisuri serioase am schimbat-o sper sa nu mai faca! Multumesc