| George18011993 a întrebat:

Buna seara iarna cand cobor o panta sa nu am probleme cobor cu treapta a 2a si apas si frana sau

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal nu apesi frana, dar daca o faci, trebuie cat mai puțin si sa tii masina in frana de motor

| siriusblack98 a răspuns:

Da,ideal ar fi sa cobori cu treapta 2. Daca panta este abrupta si jos este gheata/polei, cupleaza in prima treapta inainte sa incerci frana. Daca ai pus frana te-ai nenorocit in astfel de situatii.Este foarte greu sa o mai redresezi.O singura data am facut greseala asta si mi-am invatat lectia laughing

| George18011993 explică (pentru siriusblack98):

Deci cobor cu treapta 1 ca nu inteleg

| siriusblack98 a răspuns (pentru George18011993):

Da,cobori cu treapta 1. Ce nu intelegi? Am spus ca ideal in mod general se coboara cu treapta 2 dar in cazuri mai ''extreme'' se foloseste si treapta 1 ca sa nu pierzi controlul masini in momentul in care apesi pedala de frana.

| Antonio_Marius_1986 a răspuns:

Crezi ca acest lucru il inveti aicia!? Ai facut scoala de soferi tata ori nu? Tu ma sperii pe mine.

| George18011993 explică (pentru Antonio_Marius_1986):

Da tu esti dabija care il *** grija eu doar am intrebat n-am dat in cap nimanui

| Antonio_Marius_1986 a răspuns (pentru George18011993):

Nu o sa inveti sa conduci de pe internet...practica tata!