| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Intersectie mica in forma de cruce, drumuri secundare toate (implicit situatie de egalitate), fara,,stop", fara,,cedeaza" sau,, prioritate de treaba" si orice fel de indicator de reglementare a prioritatii. Ce se poate aplica in acest caz? Libera intelegere?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ordinea venirii in intersectie

| KKronstadt a răspuns (pentru suntserios):

Eu ti-am mai explicat ca esti afon. Dar, de data asta esti deja pericol public. Bai, cititule, prioritatea de dreapta se aplica in
intersectiile cu circulatia nedirijata, precum si in
toate cazurile de egalitate. P.S. Daca ai permis, ai face bine sa-l arunci!

| suntserios a răspuns (pentru KKronstadt):

Sunt sigur ca se referea la cazul cand sunt 4 masin in intersectie, altfel nu avea rost intrebarea. Intelege contextul inainte sa faci pe interesantul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prioritatea de dreapta se aplica, ca in fiecare caz de egalitate, cum spune si colegul.

| KKronstadt a răspuns:

Razi ca proasta-n targ. De "prioritate de dreapta", in caz de egalitate, ai auzit?

| HotShot a răspuns (pentru KKronstadt):

Proasta este mama ta cocalar imputit.