| MariaMery33 a întrebat:

În intersecție tip cruce și în forma de T când fac virajul la stanga și am stop sau cedează din ce părți trebuie sa ofer prioritate?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba ai facut scoala de sioferi daca nu stii nimic, ai luat carnetul pe șpagă nu? Nu pune mina pe volan ca faci accident nu esti aptă de condus asa ca mergi pe jos, mersul pe jos face piciorul frumos. Oricum benzina sa scumpit, poti vinde masina ca nu este de tine șofatul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din toate partile, exceptand pe cei care vin din stanga ta, daca acestia au la randul lor semn "STOP" sau "cedeaza trecerea".

| johnnny123 a răspuns:

Eu mă întreb ce cauți tu la volan dacă pui întrebările astea...

Dacă tu ai stop sau cedează nu este evident că trebuie să dai prioritate tuturor celor care circulă pe drumul cu prioritate, indiferent de sens?

| oglindasultanului a răspuns:

Ai fost vreodata la o intersectie reala sau te-ai gandit tu la ceva si ti-a venit ideea sa discuti aici? De obicei sunt semafoare la acest tip de intersectii, ele te ghideaza in ce parte poti trece.

| NunuNini a răspuns:

Stop sau cedează trecerea, dai prioritate tuturor. Ce nu e clar?
Chiar ai luat carnetul cum se zice mai sus?

| Gabriel2606 a răspuns:

Ai luat permisul pe spaga ori ti-a picat la Kinder Surprise? In primul rand, ai o scoala de soferi, in al doilea rand, ai o carte cu toata legislatia de la indicatoare, marcaje, benzi pana la intersectii in forma de X, T si ce mai vrei tu, mai citeste-o odata si sfatul meu este sa nu te mai urci la volan pana nu visezi toata legislatia ca pe Tatal Nostru.