| Belcianu_Mihai_1997 a întrebat:

Bună seara lume, la RAR trebuie să meargă neapărat proprietarul mașinii?, Sau pot să merg eu cu buletinul proprietarului, trebuie neapărat procura? Cineva care a fost în situația asta și știe exact ce e de făcut, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu, la RAR nu trebuie procura.
Poti merge linistit.
Insa iti recomand sa ai buletinul proprietarului, va trebui sa completezi unele informatii pe acel formular.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate merge oricine. Nu ai nevoie de buletinul proprietarului, din ce imi aduc aminte. Doar de al tau, si actele masinii.
Completezi o cerere de activitate RAR, cu datele tale, datele masinii, si undeva este un rand de genul "il reprezint pe...". Acolo treci numele proprietarului.

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu trebuie sa se prezinte proprietarul masinii.
Poate merge orice alta persoana atat timp cat are buletinul propriu la el si are actele autoturismului.

| Belcianu_Mihai_1997 explică (pentru OldSoul):

Deci, ești 100% sigur că nu trebuie procura pe mașina nu?

| OldSoul a răspuns (pentru Belcianu_Mihai_1997):

Nu, la RAR nu trebuie procura.
Poti merge linistit.
Insa iti recomand sa ai buletinul proprietarului, va trebui sa completezi unele informatii pe acel formular.

| AndreiNM777 a răspuns:

Poate merge oricine cu buletinul lui. si actele masinii. nu are treaba daca e proprietar sau nu.
buletin in original al celui care prezinta masina. si actele masinii in original.

| Belcianu_Mihai_1997 explică:

Mulțumesc tuturor