| FlorinCiokan a întrebat:

Pot face o imputernicire fara proprietarul masinii? Sunt un prieten de al proprietarului si vrea sa vand masina, cumparatorul vrea procura, eu am copia de buletin a proprietarului. Se poate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca gasesti un notar 'intelegator'.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, procura speciala pentru vanzare o poate face doar proprietarul masinii.
Masina o poate vinde legal doar proprietarul sau o alta persoana care are o procura speciala de la proprietar prin care il imputerniceste sa vanda masina.
Se pare ca acel cumparator cunoaste legea si de aceea nu vrea.