| BlackEdition a întrebat:

Bună seara TPU!
A-și dori și eu un pic de ajutor pentru a-mi alege o mașină. A-și dori sa specific mai întâi pentru ce o folosesc și restul.
Pentru deplasarea la serviciu dus întors, pentru deplasări în România de doua ori pe an undeva, specific ca o folosesc în Germania pentru ca aici lucrez împreună cu iubita mea, după calculele mele cred ca ași face cam 20.000-25.000de km pe an. A-și dori sa va cer părerea ce mașina mi-aș putea cumpăra, undeva sa fie din anul 2008 in sus.
A-și dori sa nu aib consumul mare, nu vreau o mașină mare pentru ca consuma mult, care piesele nu se strică repede și costurile reparațiilor sa nu fie exagerate. A-și dori câteva păreri de mașini, dacă vreți și dacă puteți.
Va mulțumesc frumos pentru orice sfat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

VW Polo, Ford Mondeo, Smart, Suzuki swift, Mazda 2, Toyota cellica.
Cauta masini de capacitate cilindrica maxima de 1, 6cmc, ca-s mici, consum mic de benzina, usor de sofat si usor de parcat, perfecte pentru servici si traficul din oras.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Germania e tara VW si Opelului. Masini ieftine la intretinere si consum

| SketchFEVER a răspuns:

Mercedes Benz E63 AMG 2011. Dupa parerea mea e o masina superba si ofera multe pentru pretul ei.

| suntserios a răspuns (pentru SketchFEVER):

Ai cam ratat partea cand zicea ca vrea o masina cu comsumul si intretinerea mici nu?