| Grosu_Marius_1991 a întrebat:

Aș dori ca la începutul lui 2016 să-mi achiziționez o mașină SH! Precizez că nu mă pricep deloc la mașini/mecanică! Ce sfat mi-ați da? Am buget 2500€! Mă interesează consumul mic și piesele mai ieftine!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renault Clio 2, motorizare 1.2 16V sau 1.4 mpi.
Sau ceva si mai ieftin la piese, Opel Astra G 1.2-1.4-1.6 pe benzina.
Daca vrei diesel, Astra G 1.7 DTI/CDTI sau Ford Focus 1.8 TDDI/TDCI, insa Ford nu e ieftin la piese.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cu 2500 as lua un Opel benzina 1, 4 sau 1, 6.
Motorizarile de0, 9 si 1, 2 consuma la fel de mult dar daca nu ai vantul in spate este bine sa nu faci depasiri.