| lamasanustefan a întrebat:

Bună seara TPU.
Dacă intru cu 160 Km/H într-un Tir mor Instant?
Sau durează ceva până mor?
Dau funda!

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In 50% din cazuri ai sansa sa mori instant, dar sunt si minuni unde poti supraviețuii si poti ramane pe viata intr-un carut cu rotile, sau in coma.
Crezi ca merita sa iti nenorocesti viata si sa-i pui si pe altii in pericol?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca intri cu 160 din spate si tirul merge cu 100... s-ar putea sa te chinui oleaca. In alta ordine de idei, cu ce a gresit soferul tirului ca sa ii strici ziua, eventual sa fie si el ranit/moara daca ia cumva foc?

| anonimg a răspuns:

Ce s-a intamplat cu acest profil?

| Frank51 a răspuns:

Moarte instantă nu există, durează ceva până când iese tot sângele. Însă prin moarte cerebrală ne referim la moarte instantă, dacă daunele produse sunt incompatibile cu viața, spre ex ți se retează capul sau îți intră un stâlp în piept. De regulă la un impact frontal, cu viteza mare sunt șanse foarte mari să mori instant(prin instant ne referim cerebral așa cum v-am învățat, corpul mai trăiește câteva minute).

| gabicoo a răspuns:

Cu bicicleta? Imposibil!
winking

| romeo78 a răspuns:

În funcție de tipul vehiculului, SUV, berlină, marcă, dar mai sunt alți câțiva factori care pot conduce la deces.
Dar, tirurile sunt dotate cu bare antintruziune la semiremorci de câțiva zeci de ani.
Oricum, pentru o moarte sigură alegi un pom, cap de pod.
Dacă lovești alt vehicul vei plăti 2, 3 sau mai multe vehicule dacă se va face carambol.
Oricum caută pe YouTube un videoclip realizat de o revistă prin care controlat au izbit de un zid de beton, frontal un Ford focus mk1 la 200 de km/h. Vei înțelege ce înseamnă viteza!
Dar, dacă vrei neapărat să mori obligatoriu nu porți centura de siguranță și 100% vei fi mort!

| AnastasiaK a răspuns:

Cred că-s necesare mai multe detalii. Intri cu mașina? Cu un alt tir? Cu motocicleta? Te catapultează cineva? Cu un tanc? Cu un OZN? De asemenea, tirul staționează sau e în mișcare? Dacă e în mișcare, are aceeași direcție cu tine și același sens sau sens opus? Sau are altă direcție de deplasare și dacă da, care? Viteza tirului care e?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce-i întrebarea asta mă?
De ce ai face asta?
Apelează la un medic psihiatru, "mâine" vei rade de ceea ce azi 'te omoară'.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca intrii cu acea viteza intr-un camion sunt sanse de 50/50 sa mori instant sau sa ramai inconstient si sa mori incet in timp ce te doare fiecare milimetru al corpului, cam ciudata intrebarea, sper ca nu te gandesti la ce ma gandesc eu.

| Alverto a răspuns:

Amuzant că unii pe aici cred că vrei sa te sinucizi laughing Dar e doar o simplă curiozitate.
Sunt 95% șanse să mori având în vede faptul că și dacă ai intra cu 90 tot ai putea rămâne fără un picior sau o mână deoarece un tir e un tir. Dar viteza minimă de la care poți patii ceva grav este de 80-90 km/h, dar asta depinde strict de mașină, fiindcă sunt mașini mai sigure decât altele, cu 90-95km/h într-un matiz mori instant că doar e un matiz, pe când într-o mașină mare și care trece de 15-20k euro sunt minime șansele să mori intrând în tir cu 90 la oră.

| AndreeaWTS a răspuns:

E posibil să nu mori instant și să treci prin chinurile iadului câteva ore sau zile, până vei muri la spital... sau nu.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu instant, doar espresso.

| Gligore2000 a răspuns:

Poate ramai doar paralizat si incepi o noua etapa a vietii.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Te cred și eu! Nu au vrut ăștia sa îți schimbe banii în RON.
Vrei sa îți relatez cum decurgea înainte o zi din viata mea? Timp de 2 ani de zile? Și anii grei de depresie, dușmani care mi-au dorit moartea și asa mai departe!
Du - te la un duhovnic sau spune-mi mie ce probleme ai dodele happy

| Daniel31 a răspuns:

Lasa gandurile sinucigase pentru ca sigur ai parinti acasa carora le pasa de tine!

| Hurin a răspuns:

Iti continui drumul catre lumea urmatoare rolling on the floor

| Ana2920 a răspuns:

Pai este o viteza destul de mare, iar daca re lovesti tare de ceva tare din masina, da, mori instant. Daca nu, traiesti, dar s-ar putea sa ajungi la spital. Dar de ce intrebi asta?

| Drifterx500 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi sa stii ca ai toata viata, nu merita sa mori..., esuezi, dar te ridici din nou si din nou. Chiar si la un impact de 40-50km/h mori strivit.

| anonimata123anonim a răspuns:

Imagineaza ti ca ai murit deja, prefa te pentru o ora sau mai mult timp ca ai murit, ce rezolvi cu asta? Viata de uimitoare si cand spun asta nu o spun neaparat intr-un mod pozitiv ci in ambele feluri, ai atatea lucruri de trait, de simtit si tu alegi sa mori. Scrie mi daca vrei o sa incerc sa te ajut dar sunt singura ca nimic nu poate sa te repare decat tu insuti e doar alegerea ta daca.

| danini20 a răspuns:

A nu cu siguranță nu vei avea nici o zgârietură... Dar ce îți veni să faci asta?