| katrinakat a întrebat:

Bună, TpU. Aproape intru în 20 de ani și m-am îndrăgostit de un bărbat cu 15 ani mai mare decât mine. Nu știu dacă are o relație sau dacă e căsătorit. Nu a ieșit niciodată cu o femeie lângă el. Lucrează de la 7-8 dimineața până seara la 6, moment în care vine la o terasă pe care eu o frecventez zilnic. Vine singur. Niciodată nu l-am văzut vorbind cu cineva la telefon. Să presupunem că e singur. Mă bagă în seamă, mă privește, mă îmbrățișează. Într-o seară m-am îmbătat și s-a oferit să mă ducă până la ușă. M-a lăsat la ușă și mi-a urat "noapte bună". Am dansat într-o după-amiază spre seară când eu găzduiam un grătar în curte, iar la un moment dat aproape că ne-am sărutat. Cum să îi spun ce simt fără să par obsedată sau disperată?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| minrest a răspuns:

E PROBABIL un om care are o dificultate in a spune unei femei ca o place, iar cum femeile nu fac primul pas, a ramas singur. Intai trebuie sa te convingi ca este asa. Iar apoi, o sa ii spui ca iti pare un om foarte serios, foarte sigur, pe care te poti baza. Apoi il intrebi ce crede despre tine. Daca spune lucruri foarte bune, dar totusi nu isi depaseste inca blocajul (greu de crezut, dar sa zicem), atunci il intrebi daca nu crede ca asta inseamna ca ar trebui sa ramaneti impreuna. Ce zici?

| katrinakat explică (pentru minrest):

Mulțumesc. Am să iau în considerare sfaturile tale. happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai nu-i spui, nici n-ati purtat o conversatie calumea, de unde pana unde sa-i spui ca-l placi?

| katrinakat explică (pentru Adry05):

Am vorbit zilnic. Îmi știe trecutul, știe cum sunt, știe o parte din mine și caracterul meu.

| Freya1 a răspuns:

Daca te-a dus beata acasa si-a facut cred ca o imagine despre tine.
Ai 20 de ani, cred ca ar trebui sa te axezi pe cineva pana in 25.Plus ca o relatie cu un om cu 15 ani mai mare, pe care l-ai cunoscut la o terasa de unde te-a mai dus si beata nu cred ca ar fi una benefica.

| katrinakat explică (pentru Freya1):

Nu l-am cunoscut când eram beată, lol.

| gabriela2201 a răspuns:

Asa e, cum a zis Natalia. diferenta maxima maximorum sa fie de 9 ani, altfel chiar nu aveti punte de legatura, nu e nimic ce sa va lege judecata, viziunea de viata, impresiile si punctele de vedere. Eu sunt cu un baiat mai mare cu 3 ani decat mine, si pot spune ca suntem gand la gand. instinctiv ne dam seama ce simte si ce parere are celalalt, chiar daca uneori nu coincid.

| katrinakat explică (pentru gabriela2201):

Nu chiar. Avem aceleași principii și idei cu privire la viitor. Din pricina trecutului, m-am maturizat la o vârstă fragedă. Ideea "postării" era să aflu cum să bat apropo-uri. Am văzut relații cu diferență de vârstă și de 20-30 de ani și nu erau genul ăla pe interes, fiindcă niciunul nu avea avere sau ceva. Iar pentru mine, vârsta nu e un impediment.