| reee3 a întrebat:

sunt incepator categoria B, si caut o masina SH, am bugetul de 2000 euro, stiu ca sunt multe dar nu pot sa imi dau seama care sunt potrivite pentru un incepator, eu ma gandeam la opel astra sau vw golf 4.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Opel astra G 1.6 8v
Golf 4 1.6 8v sr
Foarte ieftine de întretinut
Important e si cum le prinzi daca sunt intretimute. in special golf 4 pe benzina multe sunt consumatoare de ulei si trebuie refacut motorul.

| StefanCosmin a răspuns:

Opel astra
Seat ibiza
vw golf de prin '98

| Bogdan201739 a răspuns:

Si care este intrebarea. Cred ca te pot ajuta

| reee3 explică (pentru Bogdan201739):

Intrebarea este ce masina pentru un incepator as putea cumpara la bugetul de 2000 euro.

| Bogdan201739 a răspuns (pentru reee3):

Poate un vw polo. Am multi prieteni care sau obisnuit sa conduca cu masina asta. Este foarte ieftina, cred ca o poti lua si cu 1000 de euro. Oricum orice masina ai lua ar trebui sa fie o masina de marime mica pentru ca nu poti sa iti ei o masina mare care de-a bea poti sa o controlozi

Dar totusi cred ca cea mai buna masina este aceea care ai avut-o la scoala de soferi pentru ca cu aia ai invatat sa conduci si probabil sti sa ii schimbi vitezele mai usor este mai usor sa franezi sau sa acelerezi pentru ca esti obisnuit cu ea

| gtr2rr3 a răspuns:

Opel Astra sedan 1.6 16v 101cp
Vw Golf hatchback 1. 6fsi 110cp sau ceva mai puternic ce as cumpăra eu dacă as fi în cazul tău un Golf 1. 9tdi 131cp.
Numai ca la 2000euro nu o sa găsești golf 4
Iar astra la banii ăști găsești de prin '99...
Suma nu e mare...