| euombun a întrebat:

Logan de 4-5 ani sau masina straina gen Opel Astra, VW Golf, etc dar veche de 10-12 ani cu peste 150.000 km? Care se intretine mai ieftin? Ce ati alege sau ce ati ales deja? Bugetul este cam 2500 euro.

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Pai sa o luam logic o vorba batraneasca spune "Lasa francezii sa faca parfumuri, si nemti masini" deci de aici ce poti sa deduci?
1. Reanault (ca loganu e renault) este ieftin ca marca (cand iei masina cu totu') dar te rupe pe piese, pe service...
2. motoare vw care sa se buleasca iremediabil nu am auzit, si garantia nemteasca e cea mai sigura, pe masini, pe piese
3. la opel nu am auzit pe nimeni sa se planga de bani pentru piese, mai ales ca se gasesc si la centre de desfacere...

deci decat sa iei un logan de 4-5 ani, sa te uiti lung ca te costa piesele o avere, mai bine iei o masina de 10 ani marca nemtasca WV, dar ai mare grija la ce ne anunta mai marii nostri conducatori cu taxele lor de tot rahatu happy bafta

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La banii astia gasesti un Astra F in stare foarte buna, la care intretinerea va costa mai putin decat la Logan. Daca te mai strangi de vreo 500, s-ar putea sa te alegi chiar cu un Astra G, care ar fi o afacere si mai buna.

| sagetarius a răspuns:

Eu as opta pentru astra, golf, chiar si un vectra ...motivele? le-a enumerat pe cele mai principale "judgement"

| TotEu_8405 a răspuns:

Eu as alege un golf 3
Depinde ce gasesti...

| Sofer a răspuns:

In bugetul tau gasesti un golf 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wv