| Prefelix a întrebat:

Bună,TPU!

Acum vreo 3 zile în timp ce mergeam cu mașina s.a rupt fulia vibrochen, cea care antrenează pompa de servo.Am încercat sa fac rost de una dar din păcate nu găsesc nimic momentan, sunt din Constanța.Acum întrebarea mea este dacă rulez fără servo este vreun pericol, risc pentru caseta de direcție din câte am înțeles este dar vreau și alte păreri.

Dau fundă!

Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai pe fulia aia ai doar servodirectia sau mai ai si altele? Depinde si ce fel de servo ai, la unele poti merge la altele poate dauna. E masina de spion sovietic si e secret tipul de masina?

| Prefelix explică:

Da este doar servo și mașina este Golf 3 din 93 motor 1.8i AAM 55kw

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Prefelix):

Cred ca este serva pe caseta nu sub caseta, poti merge dar depinde si ce efort trebuie sa depui, daca te descurci mergi asa cat mai putin. Fulia nu sare bucati de acolo? Trebuie sa remediezi.