| 20noiembrie a întrebat:

am nevoie de un sfat. Vreau sa ma apuc de scoala de soferi si am o nedumerire: Are ceva daca invtat de pe o legislatie de 2014? Pot sa intampin probleme la sala daca invat de pe legislatia care este din 2014? Ca sa nu mai dau bani degeaba pe alta de 2015...Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au fost cateva schimbari in legislatia rutiera, din 2014 si pana acum, depinde si de luna in care a fost publicata cartea respectiva.
Te sfatuiesc sa studiezi legislatia rutiera pe drpciv.ro, aici actele normative sunt actualizate la zi, respectiv OUG 195/2002, Regulamentul de aplicare al acesteia, Ordinul MAI 268/2010 (sunt cele mai importante), etc.

| MariusF23 a răspuns:

E aceeasi. In 2013 au fost ultimele schimbari majore la codul rutier. Din 2014 si pana acum au fost doar mici schimbari, gen legea taximetriei si alte tampenii nesemnificative.