| andy2000 a întrebat:

am o ontrebare:Cum sa fac sa-l conving pe tata sa ma lase sa conduc masina noastra? Stiu sa conduc stim cum sa plec de pe loc, stiu sa schimb vitezele, stiu sa dau cu spatele, dar el totusi nu ma lasa.Nu de curand mama a luat si ea permisul.As dori sa ma lase si pe mine sa conduc.P.S.

Răspuns Câştigător
| sergiubest97 a răspuns:

Fratele meu, si eu conduc de 8 ani de zile, pot spune ca sunt mai experimentat decat multi soferi cu permis, tata ma lasa sa conduc dar normal ca nu pe drumurile publice, pe astea comunale. Si daca nu te lasa stie el de ce nu te lasa. Mai asteapta. Acuma de o vreme nu mai risc nici eu pentru ca daca esti prins de politie nu mai ai voie numa de la 21 de ani + ca insotitorului ii face dosar penal! (am 15 ani)

4 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

La cei 12 ani ai tai ar trebui sa te joci cu puta in nisip nu sa condui masina. din cauza ata sunt atatea accidente soferi neexperimentati si in acelasi timp vitezomani. asteptati ma sa faceti scoala si dupa sa ai experienta. ii aud pe astia din fata de la mine ca pfff ce drifturi am facut cu dacia...nici nu stie ce inseamna drift dar ei cica fac. mai ales cu daci si cu tractiune pe fata.

Răspuns utilizator avertizat
| giannyblack a răspuns:

Uite, sfatul asta nu e raspunsul pentru problema ta, dar eu zic sa astepti pana ce tatal tau va zice ca poti sa o conduci, pentru ca el daca nu te lasa stie dc o face, o face pentru binele tau big grin. Nu ma astept la funda big grin

| badoiu a răspuns:

Ma ia asculta bine la mine eu stiu sa conduc am 15 ani dar mam rugat cred ca o saptamana sa ma lase tata sa conduc si rugamintea mea a dat roade incearca si uh dar nu te va lasa pe drumurile publice
BATA