| Rav469boraUlei a întrebat:

Buna, am o masina automata și prietenii rad de mine ca ei au manuala și zic ca nu știu sa schimb vitezele dacă imi dau manuala sa conduc, sau nici nu pot pleca de pe loc. Ce pot sa fac sa nu mai rada de mine?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mai citesti cate ceva din cartea de gramatica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da le si lor o tura cu automata sa nu mai vrea manuala in viata lor.

| Rav469boraUlei explică (pentru suntserios):

Da ei nu vrea sa conduca automata ca e de femei asa zic

| suntserios a răspuns (pentru Rav469boraUlei):

Stiu, asa au zis toti care nu au condus o automata in viata lor.

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

La modele similare de masini, motorizari, etc, automata e punct in oglinda.

| sierra1 a răspuns:

Dar totuși, pentru inceput: au prietenii tăi dreptate?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa inveti sa te exprimi in limba romana, mai inainte de altceva. Si sa te doara la trei metri in fata, prietenii tai sunt imbecili.

| Frank51 a răspuns:

Ăia nu-s prietenii tăi, sunt dușmanii tăi, ferește-te de ei, schimbă-i.

| Xela90 a răspuns:

Ce te doare pe tine capul de handicapații ăia? Ăia nu sunt "prieteni" plus că și eu am "automată am ford fiesta cumpărată acum" e belea e mișto merge ca în rai, dar ai grijă să nu o freci că se duce cutia automată, nu e ca manuală să o turezi. Și plus că a zis un băiat aici săi plimbi, nu-i plimba dă-i în mă-sa. O să vină ziua să apeleze la tine să îi duci nu știu unde, un așa zile și să nu dai mașina ta la nimeni decât la familia ta sora, mama, frate, tata ăștia atât.