| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grin: Am un Opel Astra 1.4 din 1994 si in bord mi s-a aprins un bec galben, arata ca un robinet si in interiorul robinetului un fel de fulger.Ce se intampla? ce inseamna si cum se poate repara?!?!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E problema electrica, sunt legaturi care nu fac contact bine cu motorul sau ventilatorul nu raceste apa din radiator.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

E posibil sa fie asta problema, pentru ca nu prea se ridica apa in mers, decat foarte puin! eu ma gandeam ca nu are termostat!

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Imposibil sa nu aiba termostat poate nu merge bine indicatorul.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres trebuie sa ai chestia aia din stanga la bord.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Mersi pentru sfaturi! cel mai bine e sa merg sa o pun pe testar!

| victorandrei a răspuns:

Salut, becul ala aprins inseamna "Check engine". Trebuie verificat motorul sau pus un tester in prima faza.

| maryus24 a răspuns:

Daca te-ai gandi putin te-ai uita pe manualul de utilizare dar e prea greu pentru tine sa iti dai seama... cand sa aspins beculetul ala inseamna ca ceva electric la motor nu functioneaza bine, si trebuie mers la service

| anonim_4396 explică (pentru maryus24):

Nu e prea greu pentru minewinking chestia e ca nu am cartea masinii..deci,de aceea am apelat la ajutorul lumii!

| Valyvly a răspuns:

Cred ca este vorba de martorul de la Injectie.
Incearca sa dai mai multe detalii de genul...cum merge masina? trepideaza? porneste? ai scurgeri de combustibil? consuma exagerat de mult?

| anonim_4396 explică (pentru Valyvly):

Pai,nu stiu ce sa spun, nu are nici o simptoma, pur si simplu dupa ce se incalzeste motorul se aprinde acel bec! dar de cateva ori s-a stins tot in mers!