| NarcisMoisaMihai2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare! poate stie cineva! Am un passat din 2002 1.9 tdi 101 cp si as vrea sa ii pun senzori de parcare computer bord si tot ce mai trebuie ecran care sa se vada imaginile de pe senzori etc si as vrea sa stiu cat m-ar costa! poate stie cineva care se pricepe la astea cat m-ar ajunge. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Senzori de parcare undeva incepand cu 150 de lei si creste in functie de preferinte.
Cat despre acel ecran, nu inteleg la ce te referi, kiturile cu senzori de parcare au inclus cel mai adesea un fel de display mai micut care indica prin liniute ca idee distanta, sau daca te referi la camera de filmat pentru mansalier undeva la 300 de lei.
Montajul undeva la 75 de lei kitul de senzori parcare si camera de mansalier tot undeva intre 75-100 de lei.
Computer-ul de bord, clusterul incepand undeva de la 250 de lei, pana la 800 de lei in functie de ce fel de afisaj are (minidot/maxidot) si daca este inlocuit afisajul sau nu, eventual daca sunt schimbate culorile, mai apoi daca nu ai climatronic mai ai nevoie de senzorul de temperatura exterioara 50 lei, apoi maneta pentru computer bord 100 de lei, cablajul necesar 50 lei, adaptarea cip-urilor (montajul) undeva la150 de lei.
Preturile sunt informative, la senzori de parcare si camera de mansalier este pentru produse noi, la computer bord este pentru piese sh, daca sunt si acolo noi vei sa-i de 500€.
Deci poti face singur calculul.

| NarcisMoisaMihai2000 explică (pentru OldSoul):

Multumesc! am climatronic!winking

2 răspunsuri:
| Anonyimous a răspuns:

Te poti documenta aici https://gstefan.ro/......-directed/