| SHHS a întrebat:

Bună TPU.
Am un audi a4 b8 din 2008 și am schimbat kit ambreiaj cu volanta si tot tripidează motorul un pic la relanti.
De ce?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pentru ca relantiu ce spui tu nu se regleaza din ambreaj,deci daca nu ma insel este electronic.
Trebuie sa mergi la cineva care are un scanert din ala suparat rau laughing ala zice de toat si ce turatie ai la relanti si alte alea,iar daca nu ai turatiile normale,nu stiiu daca cu acel scaner poti modifica,ori regla.
Dar este bine macar sa verifici, iar daca nu-i cum trebuie, atunci cauti sa metgi undeva sa relgezi.Tu singur nu stiu daca poti reusi. fara scule de astea de mii de dolari nu faci nimic.
Probabil ai schimbat alea degeaba, ma refer daca asta era cauza pentru care ai schimbat ambreaj si volanta.
Sa schimbi volanta pfff pai avea ceva? Ala e ditai fieru laughing dar na fiecare cu cel doare laughing deci problema la tine este la clapeta de acceleratie cum zic romanii, aia este electronica, acolo este problema.

| Denila123 a răspuns:

Injector infundat clapeta de acceleratie curato

| MarianBayat a răspuns:

Ar putea fi de la turbina sau de la tampoanele cutiei de viteze sau motorului. Verifica