| csobo a întrebat:

Buna TPU am un scuter MBK si nu porneste nu mai dupa multe incercari de dat la pedala si cu socul tras porneste foarte greu motorul a fost segmentat am schimbat pistonul nu mai stiu ce sa fac ma dispera cred ca nu primeste benzina numai cate o dat ajutati-ma va rog ofer funda la cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Ai compresie cand dai la peda?
S-ar putea sa trebuiasca sal mai segmentezi o data!

| csobo explică (pentru KaPy2):

Dar du pa ce porneste merge foarte tare nu mai cand pornesc dau vreo 30 de pedale si la automat nu porneste nici cum(la baterie) merge vreo 4-5 secunde si se opreste

| KaPy2 a răspuns (pentru csobo):

Du-te la alezat cu setul! happy si eu l-am dus ca era ovalizat, nu bag ide seama dar daca pui segmentu pe cilindru vezi, mi-a mi-a prins segmentul in evacuare si mi-a rupt o bucata din piston, l-am segmentat si porneste la sfert numa cat ii arat butonul start a si pornit, am o compresie cand dai la peda trage mai tare acum si fuge mai tare is foarte multumit

| brandsfashion a răspuns:

Intra pe scutere.net si cumpara-ti un scuter nou! happy

| KooSs a răspuns:

Sftatul meu e sai bagi un set nou deoarece cel vechi poate sa fie ovalizat si tu sai bagi la nesfarsit piston si segmenti ca tot se duc rapid si verificai semeringurile curatai carburatorul si o sa mearga. funda?

| csobo explică (pentru KooSs):

Am schimbat si semeringul cand l-am segmentat dar mersi oricum cred ca ii blocat plutitorul

| cleaning a răspuns:

Cheama un om priceput la motoare si ii dai 2 milioane ca sa til repare si gata nu te mai chinui atata
funda?>?

| KaPy2 a răspuns (pentru cleaning):

2 milioane? dc sai dea 2 milioane?, poate are foarte putin de reparat la el, mecanicu cere cat vrea, eu cred ca a cumparat segmenti de proasta calitate, asa am luat si eu mau tinut o saptamana s iaia in suturi 2 zile au mers bine dupa mergea naspa a 10 peda o lua la automat nu o lua deloc, cand am dat setu jos segmenti erau varza si se indoia era sarma laughing)

| cleaning a răspuns:

Bine dar am spus doar asa mi-a luat mie cad mi l-am facut!@