| Ganish365 a întrebat:

Buna TPU.Astazi simt ca a picat cerul pe mine....am dat pentru prima oară traseul si am picat,probabil din cauza emotiilor,fapt ce m-a descurajat atat de tare încât nu mai vreau sa il dau inca odata, deoarece ziua asta m-a traumatizat foarte tare si m-a distrus moral.Nici nu stiu ce sa mai fac.Mi-e teama ca se va repeta din nou si din nou pentru ca sunt prea panicat si nu ma vad deloc șofer, iar daca renunt imi va fi ciuda pe ceilalti care se bucură ca l-au luat.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Georgexyz99 a răspuns:

Stai linistit ca se poate si mai rau de atat. Eu am picat de 3 ori traseul, din cauza ca aveam si emotii mari (cel mai groaznic a fost la ultimul). La primele 2 examene am dat cu acelasi politist, era al dracului si era sa mi-o iau si pe coaja la finalul celui de-al doilea examen, nu m-am descurajat nici dupa a treia incercare, cand se presupune ca aveam emotii cat casa si examinatorul a fost si mai naspa, si mi-a dat 91 de puncte + emotiile mele groaznice.
In concluzie, NU TE DESCURAJA! Daca nu-ti expira dosarul, mai dai o data. Daca ai avut parte si de un instructor care nu prea te-a invatat nimic, poti ori sa-l schimbi, ori sa faci si cu el si cu altul in acelasi timp, nu e niciun bai.
Atat iti spun, NU ITI PIERDE SPERANTA! NU E UN CAPAT DE LUME!
Sa speram ca a doua e cu noroc. (in cazul meu a patra laughing )

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu te vezi sofer atunci de ce te mai chinui?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. La ce iti trebuie permisul?
2. Un prieten a picat examene pe banda, din 2009 pana in 2012, cand in sfarsit l-a luat. In prezent e sofer de camion, in Europa, de 3 ani si ceva.

| Antopuff a răspuns:

Dacă nu te vezi sofer de ce ai mai dat? Emotiile nu au ce să caute cand conduci pentru ca in trafic poti întâlni situatii limita la care ai nevoie sa reactionezi repede nu sa ingheti si sa te pierzi.