| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Eu peste 2 zile am traseul si prima data cand l-am dat(acum o luna) l-am picat(cu mult, cu 128 puncte, am dat-o din rau in mai rau) din cauza emotiilor prea mari(luasem si 2 pastile de Extravalerianic). Cum sa imi controlez emotiile astfel incat sa nu ma pierd cu firea in timpul examenului? Imi doresc tare mult sa obtin acest permis si cred ca in acest fel mi-as face mie "un cadou frumos".

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Evita sa mai iei pastile ca te blegesc si nu mai ai reactii corecte la sofat. Medicatia NU este recomandata niciodata!
Du-te cu emotii la examen, ca toti le-am avut prima oara si ai incredere in executarea corecta a manevrelor.
Mai ia cateva ore de softa cu instructorul daca nu stapanesti bine masina!