| Iosuat a întrebat:

care sunt costurile pentru intretinerea unei masini? As vrea sa stiu daca detin o masina pe numele meu tot ce m-ar costa, multumesc, FUNDA

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul in functie de motor... pleaca de la 40lei
RCA in functie de varsta ta poate fi 400 sau 1400lei pe an.
Daca vrei Casco depinde de masina si poate ajunge si la preturi de mii de euro
Vignieta anuala e vreo 130lei
Reviziile daca tii la masina si le faci cand trebuie si cu piese originale macar vreo 1000ron pe an
In rest benzina, consumabile, cate o spalare samd

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Sa nu asculti sfaturile celui care se intituleaza Sofer. Ala e la cules de capsuni in Spania si nu cred ca ii pasa nimanui cata benzina pune ele acolo si chiar nu cred ca ii pasa nimanui cat il costa pe el asigurarea.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

600€ benzina, 120€ taxa de drum si asigurarea prima m-a costat 700€ = 1420€ acum vad ce oferte de asigurari imi ies in cale. Asa mi-a iesit anul asta cheltuielile. Dar e masina cu o vechime de 3 ani pe acolo te poti invarti daca consumi mult combustibil, eu bag 60€ pe luna in benzina.

| sierra1 a răspuns:

Impozit (să zicem două sute lei), carburant (să zicem trei sute lei) pentru vreo o mie km lunar, schimb ulei și filtre (să zicem trei patru sute pe an) alte reparații (să nu zicem nimic - poate scapi, poate bagi mii de lei), amenzi, parcare, bla bla bla.

Mai vrei mașină pe numele tău?

| JackR a răspuns:

Dacia Logan sau Ferrari?

| Romanul86 a răspuns:

1000 de lei.

| suntserios a răspuns (pentru Romanul86):

Probabil nici RCA nu face cu 1000 lei

| Romanul86 a răspuns (pentru suntserios):

Îți pui și tu mașina pe numele bunicului să plătești asigurări mai ieftine!
: PPP Asta nu o știai.

| suntserios a răspuns (pentru Romanul86):

A scris destul de clar ca vrea pe numele lui

| Romanul86 a răspuns (pentru suntserios):

Am 1 : 0.

| suntserios a răspuns (pentru Romanul86):

La raspunsuri eronate? Da 1:0, no problem