| dactic600 a întrebat:

Buna, m-am gândit sa imi cumpar un audi A7 si as vrea sa stiu la cat s-ar ridica costurile anuale ( aproximativ). Daca ati putea sa imi Spune-ți ce inseamna întreținerea unei asemenea mașini.Multumesc!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai toate modelele A7 au motoare de 3.0
asta inseamna impozite mari peste 2500 lei
asigurari mari
consum mare

e o masina premium inseamna piese scumpe
si nu in ultimul rand un pret mare de achizitie.

Daca te gandesti la una din varfurile de gama alea unui producator premium chiar nu vad de ce te ar interesa costurile de intretinere

| Veninul a răspuns (pentru suntserios):

Sau ieftinit la motoarele mai mosule.https://www.4tuning.ro/......36950.html

| suntserios a răspuns (pentru Veninul):

Eu ti am mai zis sa nu comentezi cand nu te pricepi.
Ai citit macar ce scrie in link ul ala sau l ai postat sa iti arati inteligenta si sa contrazici doar.

Ia uite ce scrie pe undeva.

"Concret, exista acum o propunere legislativa depusa la Senat si aflata in dezbatere".

Acum intrebarea, stii sa faci diferenta intre o propunere legislativa si o lege votata si promulgata?

| Veninul a răspuns (pentru suntserios):

Draga suntserios fac pariu la orice ora ca nici nu te-ai urcat vreodata intr-un audi a7(citesti niste zvonuri) pe internet si vii sa dai
lectii la alti, pentru tine un consum de 6 %100 inseamna mult? Pentru un 3. 0tdi. Nici macar nu sti ce vb.

| suntserios a răspuns (pentru Veninul):

Te ai trezit si tu dupa 8 luni sa te iei de mine? Atat ti a trebuit sa compui ca.catul ala de raspuns dupa ce eu te am contrazis cu niste argumente concrete?

| Veninul a răspuns (pentru suntserios):

Mi-a luat 8 luni sa imi cumpar unu ba pu, la si nu cu bani castigati la loto.

| suntserios a răspuns (pentru Veninul):

Am înțeles, și ai venit sa te spargi în figuri acum

| Veninul a răspuns (pentru suntserios):

Nu am venit sa iti dau peste nas pu, licica ca aberezi de nu te vezi cu consumu la masina.

| suntserios a răspuns (pentru Veninul):

Unde am scris eu cat e consumul? Si cu ce argumente ma contrazici tu?