| JaguarSType a întrebat:

Cum vi se pare motoarele 1.6 diesel de pe volvo? Mie mi se par cam mici! Nu credeti ca mergea mai bine un motor 1.9?

8 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Iti consuma mai mult 1.9 dar au mai multi cai, depinde ce vrei de la masina, se descurca si 1.6 stai linisitit, numai daca vrei sa faci liniute nu face fata.

| express11 a răspuns:

Fiecare masina are motoru ladecvat greutatii sale, pentru tractiune, viteza, consum, etc.

| express11 a răspuns (pentru express11):

Motorul adecvat.scuze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au si o gama foarte variata de diseluri de 2.0 nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca au doar 1.6

| JaguarSType explică (pentru suntserios):

Stiu ca sunt mai multe feluri de motoare dar m-am referit la modelul 1.6 ca mi se pare cam mic dar stiu totusi ca merge bine!

| suntserios a răspuns (pentru JaguarSType):

Un procent foarte mare din sedanurile si hatchurile de pe piata au motoare de 1.4 sau 1.6. Doar din cauza ca vei de la vw au facut motorul de 1.9 celebru nu inseamna ca e cel mai bun. Tehnologia avanseaza, Ford scoate 130cp dintr un motor de 1l