| Luci88 a întrebat:

Dati-mi o idee va rog! ce sa aleg intre Audi a4,

11/2005

Diesel

103 kW (140 CP) motor
1968 cm

Sau:

Skoda Octavia 2.0 TDI 10/2006

Diesel

103 kW (140 CP)

Dau funda:* Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai bine o Solenza 1.4 ce a fost taxi si nu se prea inchid usile, decat un 2. 0TDI de 140cp.
Nu de alta, dar prefer o masina care consuma direct benzina, si trage ulei datorita uzurii, decat un diesel care consuma motorina ca pe benzina, trage cat un Matiz si trage ulei pentru ca nemti idioti.
Daca vorbeam de ceva 1.9 TDI poate alegeam Skoda, e mult mai usor de intretinut fata de un Audi, si face aceeasi treaba.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum am zis si la celalata intrebare. Ai de ales in fix acelasi motor diferenta o face cum a fost intretinuta masina si cati km are.

La motoare sunt fix aceeasi masina

| MariusF23 a răspuns:

Haudi

| Luci88 explică (pentru MariusF23):

De ce audi?

| MariusF23 a răspuns (pentru Luci88):

Pentru ca skoda e un fel de dacia nemtilor, audi e mai calitativ decat skoda. Pe partea de motor sunt la fel. Probabil sa fie mici diferente, dar tot ar trebui sa ai grija la injectoare si la pompa de motorina.

| Luci88 explică (pentru MariusF23):

Ar fi mai buna pe benzina? sau diesel?