| gabitzu11 a întrebat:

DAU FUNDA URGENT! Am un Audi a4 din 1996 1.6 si nu mai porneste. Cum pot verifica nivelul de benzina, si mentionez ca nu are senzorul din rezervor functional, sau litrometrul sau cum ii zice. Va rog, REPEDE!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu ai cum sa verifici nivelul de benzina daca nu iti arata in bord, singura solutie este sa completezi cu benzina, stii cate benzina ai bagat, stii cati litri intra in rezervor si din capacitatea totala scazi cati litri de benzina ai introdus si inseamna ca mai aveai x litri, iti da acel x. Fara sa bagi benzina nu ai cum sa verifici!

4 răspunsuri:
| Olyxyz a răspuns:

Poti sa verifici pe la filtrul de benzina, scoti furtunul de admisie care vine de la rezervor si poti sa tragi din el sau o sa curga direct daca mai are benzina, depinde unde ai filtrul.

| Olyxyz a răspuns:

Poti sa verifici pe la filtrul de benzina, ar trebui sa fie undeva langa rezervor sub masina, trebuie sa scoti furtunul prin care vin benzina in filtru si vezi daca curge ceva, daca nu....inseamna ca ai ramas fara benzinawinking

| ciumanghel a răspuns:

Sau incerca sa scoti toata care a mai ramas cu un furtun baga-l in rezervor si trage pe gura si pune sa curga intr-un bidon ceva...

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru ciumanghel):

Are site pentru filtrare A4 nu poti baga furtun!