| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme au inceput sa ma pasioneze masinile, pronlema este ca nu stiu nimic despre ele.Cum m-as putea specializa in dmeniu?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Citeşte cărţi din domeniu auto!

| RB26DETT a răspuns:

Depinde ce iti place, daca tie iti place puterea, luxul si siguranta, alege volvo, sunt niste modele la care ai ce vedea, daca te pasioneaza viteza si puterea alege audi, bmw, mercedes, de astea si uita-te la tipurile de motorare de la fiecare, cati cai putere, fiabilitate, consum, manevrabilitate, spatiu, confort, siguranta, design

| timisoara a răspuns:

Cauta pe net, eventual poti face o scvoala profesionala sau un curs de mecanic auto, si o sa stii si mai multe despre ele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te specializezi? Ai carnet? Ai studii? Ai strans in viata ta un surub?
Lucreaza intr-un service auto vreo 3-5 ani!

| EvaneSScence a răspuns:

Si atunci cum te pasioneaza daca nu stii nimic despre ele? Care e pasiunea?
Eu recunosc orice masina chiar daca sunt fata.
Citesc despre ele, ma uit la modele, la caracteristici. Si abia astept sa le conduc peste cativa ani.

| Dei17MI a răspuns:

1.Invata toate marcile
2. Uita-te pe google la imagini motorizari
3.Ce se pot strica la ele
4.Un picut de mecanica
Bafta:) uite un site http://www.automarket.ro/poze-cu-masini/

| Radu921 a răspuns:

Invata de la cei care stiu si spun si la altii, cum ar fi emisiunea TOP GEAR pe Discovery sau din revistele auto. Acuma cu internetul, numai timp sa ai sa citesti tot ce se scrie despre masini. Daca te pasioneaza o sa retii repede, daca iti vine greu sa retii poate doar crezi ca te pasioneaza.

| christiaan a răspuns:

Pretenas eu am 13 ani si stiu sa conduc de la 7 ani.De mic imi placeau masinile.Te sfatuiesc sa citesti carti, sa vezi videoclipuri dar cel mai bine sa ai pe cineva din familie sa te invete.