| Ioana0077 a întrebat:

De curand am inceput scoala de soferi,am inceput orele de condus, primele doua zile am mers bine iar in a treia zi nu am accelerat cum ii trebuia lui si a inceput sa ma bruscheze si sa injure! Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| sagetarius a răspuns:

Schimba instructorul...asta nu e un comportament demn de un instructor auto, care trebuie sa invete "elevii" si nu sa-i "terorizeze

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimbi instructorul daca este un nesimtit

| Zacase a răspuns:

Daca continua cu astfel de comportament poti schimba instructorul. Acum noi nu am fost cu voi in masina, poate l-ai speriat, cine stie...

| Ioana0077 explică (pentru Zacase):

Erau parcate masini si pe stanga si pe dreapta si drumul ingust, ce era sa fac?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ioana0077):

Sa incetinesti, sa treci cu o viteza cu care te simti in siguranta.
Daca instructorul te forteaza sa treci de pragul in care te simti tu ok, si te indeamna la repezeala, schimba-l urgent.
Un sofer bun calca frana (sau macar lasa acceleratia) de cate ori nu se simte in siguranta, chiar si fara obstacole clare. Instructorii nu sunt toti soferi, multi conduc mai prost decat alti simpli posesori de masina, si nu stiu decat ce li se cere lor la examene.
Daca se asteapta sa conduci la repezeala, ca sa-i "mearga" lui orele mai repede, sa nu-si piarda rabdarea, da-l in maica-sa.

| Ioana0077 explică:

Erau masini si pe stanga si pe dreapta si drumul ingust, ce era sa fac?