| kinder96 a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un golf 6, si as dori sa stiu care motorizare vi se pare mai ok. Ceea de 1.6 tdi 105 cp, sau ceea de 2.0 tdi 140 cp?
Care este mai fiabila in opinia voastra?

1 răspuns:
| nicusor222 a răspuns:

Eu zic asa happy
Depinde de tine ce motorizare doresti, dar ai grije ce iei ca e nenorocire cu ele, iar eu mereu aleg ce e mai puternic.
Cu cel de 1, 6 ai consum frumos dar se simte limita de putere...
Am un prieten care are motorizare 1.9 de 105 cai.
A luat-o la SH si a bagat in ea de isi mai lua una.
Acum cauta sa o vand ca e pe duca turbo si arunca uleiul pe teava de esapament.
Orice masina e buna daca ii dai ce ii trebuie si nu uita big grin Grije mare ce iei.