| AnonimusGate a întrebat:

Imi apare martorul de ulei la un polo din 97. Masina a stat cam 7 luni si cam in primele 3 zile cand masina statea sub 1000 de turatii aparea martorul cu roșu de ulei. Si azi am observat ca nu mai apare numai cand e pus contactul, după ce pornesc motorul nu mai apare deloc.
Polo 97 motor 1.0 benzina.

2 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Verifica nivelul si calitatea uleiului, martorul nu se aprinde degeaba

| Mad1 a răspuns:

Daca pleci mult cu ea o strici. Duo de graba la service sau vezi pe unde curge ulei