| Condratt a întrebat:

Am un Golf III din 1997.
Motor de 1, 6 benzină, cod motor AEE.
A început să consume mult, aproape dublu. După ce martorul de temperatură ajunge la 90 de grade, se comportă ciudat, uneori nu trage la fel de bine, alteori merge în șuturi, și relantiul scade. La rece, relantiul stă la aproximativ 1000 turații, după încălzire scade la 600.
De vreo două zile, motorul scoate un zgomot ciudat, de genul unui huruit, de parcă aș conduce un mini tractor.
Vreo rezolvare? Sau cam ce ar putea avea?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Aceeasi problema are si un prieten, nu are timp sa mearga sa verifice masina este mai mult plecat in cursa(sofer), poate-mi spui si mie cum ai rezolvat, ce ai gasit la ea.

| Monic_Monna_R._1999 a răspuns:

Buna, Garnitura de chiuloasa ar putea fi mai bine du-te la un mecanic. Si iti va spune el ce si cum.