| alle08 a întrebat:

Imi pica foarte tare parul. Ce tratament imi recomandati? Funda pentru cel mai amanuntit raspuns [ cu ce sampon sa ma spal pe cap, cum sa il port noaptea, chestii din astea ]. mersii!

Răspuns Câştigător
| Anabellasos a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si slava d'lui nu mai imi cade.

Eu am mers la farmacie si acolo sunt o groaza de variante, dar multe dintre ele sunt scumpe.
De la farmacie eu mi-am luat in schimb un sampon, se numeste sapun moale(este lichid, nu ca samponul-si sa nu te astepti sa fac prea multa spuma, decat daca nu te dai cu foarte mult) si pe asta il combinam cu o solutie numita chel stop.
Ma spalam cu samponul acesta(sapunul lichid) si dupa aplicam solutia.
Daca iti cade foarte rau parul poti macar o data pe saptamana sa te dai cu ulei de ricin(e foarte eficient uleiul de ricin, crede'ma).
[Seara inainte sa te culci aplici uleiul de ricin la radacina si stai asa cu el toata noaptea, dimineata te speli normal: sapunul moale si solutia chel stop]

Eu iti garantez sigur ca va merge, mie mi-a mers avand in vedere ca eu nu ma prea tineam de asta.

Si inca o chestie:
Am auzit'o la povestiri adevarate pe nicoleta luciu cu o masca din ulei de ricin, vitamina A uleioasa, vitamina E uleioasa.
La fel: seara il aplica si dimineata se spala normal pe cap.
Vitaminele astea sunt destul de scumpe, dar daca banii nu sunt o problema, e o varianta eficienta si asta.

Eu iti recomand prima varianta, daca nu iti merge dupa 1 luna-2, o incerci pe a doua(desi nu prea are cum sa nu iti mearga)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si euthinking sunt curioasa:*:*

| Zeroosi a răspuns:

Daca te dai cu ulei de ricin o sa ai rezultate mari inceraca... experienta mea