| MariaIoana15 a întrebat:

Îmi poate spune cineva in ce consta examenul psihologic pentru obținerea permisului? Ce se cere, dacă se poate pica?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Prin testarea psihologica se urmareste daca subiectul dispune de anumite insusiri psihice si motorii necesare conducerii unui autovehicol. Intrucat atentia este una dintre insusirile psihice cele mai solicitate in timpul sofatului, sunt testate distributivitatea si concentrarea atentiei precum si spiritul de observatie al candidatului. Probele psihologice pe simulatoare urmaresc viteza de reactie a persoanei, respectiv cat de repede dupa ce a perceput stimulul a reactionat in mod corespunzator la acesta.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti verifica reflexele... te pune la niste aparte sa faci niste actiuni. Eu a trebuit sa apas pe niste butoane cand vedeam ceva pe un ecran parca... nu mai tin minte.

Se poate si pica