| yyyooyo a întrebat:

Am 13000 euro și sunt in cautarea unor masini ca de ex, audi a5, bmw F10 sau un audi a5 b8, poate la banii ăștia credeti ca ma încadrez la o masina din cele pe care le vreau? Imi puteti da detalii despre ele? Motor de 2000 as dori si automata, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cristpatr a răspuns:

Poti cauta pe mobile.de.ro. Este un site cu masini din toata Europa. Gasesti preturi destul de bune si nu sunt atat de multi samsari ca pe autovit. De exemplu daca vrei sa-ti iei un audi a5 de prin 2012 ai putea sa gasesti unul mai ieftin de 13000 de euro. In site ai destule filtre si trebuie sa te uiti ca lumea in descriere. Daca descrierea e in germana sau in alta limba ar trebui sa ai un translator pe pagina... daca nu tradu tu singur pe google translate

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te incadrezi la A5 2.0 TDI cu DSG, dar sa ai vreo 3000 de euro anual pentru service, pentru ca VAG "premium". Nu ca BMW ar fi mai bun.

| danbnz a răspuns:

Cauta aici:
https://www.autovit.ro/
Bagi filtre la cautare si te lamuresti rapid.

| armiaso a răspuns:

Dar bani sa intretii aceste masini ai? ca sa schimbi distributia la F10 e 5000 lei, brate intre 3-500 lei bucata, schimburile periodice la 15k km in jur de 1000 lei minim, filtru la cutie automata si ulei tot pe acolo, impozitul e ieftinel la motor 2.0 dar masina o fi diesel si diesel e mai scump de intretinut, sa iei in calcul macar un egr schimbat, avand in vedere ca e o masina destul de cautata, daca o iei de la cineva care a condus mult in oras, sa te gandesti la DPF ca e aproape de pragul superior al incarcarii,

intrebarea era daca vrei masina pentru 70% oras si restul exterior sau invers, daca e predominant oras, ia-ti benzina.

| Drsss a răspuns:

Un f10 iti iei si pe la 12.000, chiar si la 11.000, dar la 11.000 din 2012 e manuala happy