| T0x1q a întrebat:

Intrebareabig grine ce atunci cand merg cu bicicleta imi cade lantul si se pune singur in cateva secunde, dar acesta cade doar atunci cand nu mai dau din pedale sau dau invers,., Daca pedalez in continu nu cade! de ce se intampla asta?(ps. este o bicicleta de teren cu roti groase si suspensii,, 3 foi si 6 pinioane)! dau funda!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Lantul s-a largit destul sau pinionii din spate sant deteriorati, e posibil sa le schimbi pe amandoua, la 5000 km se schimba lantul

3 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Ori e prea lung lantul ori intinzatorul nu mai are arcul bun

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este tocit lantul sau nu este intins cat trebuie.

| gtr2rr3 a răspuns:

Lafel am patit si eu, schimba deraiorul!