| PinkHD3 a întrebat:

Oare piesele de bmw 320D 2000-2005 se potrivesc pe un bmw 318D 2004, ma refer la caroserie+piese?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu conteaza motorizarea, conteaza versiunea.
Adica, farurile de ph1 merg la orice ph1 (fie ca sunt break, berlina, coupe), aripile, bara fata, capota si bara la fel. Portierele fata cred ca sunt compatibile intre break si berlina, restul trebuie sa fie de la acelasi tip de caroserie.
Compact-ul e total diferit la caroserie, poate doar parbrizul mai e compatibil cu celelalte.
La mecanica, s-ar putea sa fie compatibile parti ale transmisiei, adica grup, planetare, cardan, cutie de viteze; cardanul poate sa difere in functie de tipul caroseriei.
Franele cred ca sunt compatibile, cu conditia sa fie acelasi sistem (aceeasi dimensiune de discuri).

| PinkHD3 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai eu am break si ma gandesc ca daca iau tot de la un break ar merge.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru PinkHD3):

Eu zic ca sunt compatibile, nu cred sa existe versiuni diferite (lungi si scurte).

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, nu toate piesele se vor potrivi cum trebuie. Fiecare masina are un numar de sasiu avand piesele ei

| Sofer a răspuns:

Nu e tot e46? Normal ca se potrivesc...

| PinkHD3 explică (pentru Sofer):

Pai am intrebat si alte persoane dar au spus ca nu se potrivesc nici la caroserie nici la nimic cica...

Răspuns utilizator avertizat