| crscristian a întrebat:

Salut,ce ati alege intre un Bmw 320d din 2000 si un opel astra h 1.7 diesel din 2005, ma refer la spatiu,consum, etc mersi

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Cum zicea si @suntserios, compari o marca low cost cu una premium, eu as zice sa te mai uiti putin printre masini deoarece sunt unele nu la fel de premium precum bmw dar nici la fel de low precum opel, ti-as recomanda poate un vw golf 4, daca te va atrage poti trage o privire pe la volvo v40 2000-2004 sunt masini premium, de lux si sunt low cost! succes! daca vrei neaparat una dintre aceste masini eu zic ca opelul il intretii mai usor, cu toate ca s-ar putea sa se strice mai repede, este ieftin la intretinerewinking. AI GRIJA LA DETALII! masina poate ascunde mici semne de stricaciuni, merge azi dar maine pica, verifica bine masina inainte de a o cumpara!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Compari mere cu pere. o masina low cost cu o masina premium.

eu as alege-o pe cea mai bine intretinuta, care are taxa de timbru mai mica (sau platita deja), cea cu nr de km mai mic

| rafa1987 a răspuns:

Eu as alege BMW pentru ca nu are consum asa mare, eu am avut si max 9 mi-a artat pilotu de bord si la drum intins a sacut pan ala 5 si fuge destul de bine confort ai tot ce vrei, numa ai grija cu el pe ploaie, zapada, polei sa nu intri cu viteza in curba ca fuge spatelewinking...cred ca te-a ajutat la ceva

| vallydboy a răspuns:

Depinde de consum, cat de bine este intretinuta, km in bord Bmw-urile au consumurile mai mari depinde de tine daca vrei viteza si confort ia-ti ceti pofteste inima multa bafta