| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.Revin cu doua intrebari.Acum o luna am cumparat o masina din parc auto iar asigurarea pe 1 luna am facut-o pe numele meu.Prima intrebare este daca dupa inmatricularea definitiva as putea sa trec pe numele unui parinte, iar a doua intrebare este daca se poate face RCA pe numele unui parinte.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, o poti trece pe numele unui parinte. Faci contract de v-c cu el si o inmatriculeaza pe numele lui.

dupa ce o inmatriculeaza pe numele lui parintele poate face si RCA pe numele lui

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă o treci in acte pe "părinte", faci tot ce ai scris mai sus