| anonim_4396 a întrebat:

revin cu încă o întrebare, ma gândesc sa îmi vând mașina (Audi A6 2013) și am primit cumva o oferta de la un prieten, ce i-am spus doar ca vreau sa o vând, oferta era sa dau la schimb mașina mea pe un BMW seria 7 2007, tot 3.0 diesel, versiunea long și sa primesc diferența in jur de 10.500€, Adica după câte am văzut, un BMW de genu se vinde cu 7-9.000€ deci cumva diferența se in încadrează in marja pentru care as accepta sa vând mașina fără variante (schimb) voi ce părere aveți despre BMW seria 7 2007, 3.0, long? Este fiabila? Mie mi se pare foarte foarte inacapatosre și confortabila, însă nu stiu prea multe despre partea Tehnica, respectiv fiabilitatea pieselor, motor etc...Bmw a fost cumpărat de nou, însă nu are toate service-utile in reprezentanta, doar cât a fost garanția, dar am încredere in om, ne cunoaștem de când eram f f mici? Merita o astfel de mișcare?

Răspuns Câştigător
| Adelin25 a răspuns:

Treaba sta cam asa.
Este fliabila, mare, incapatore, frumoasa intr-un cuvant Lux.
Problema:Consum mai mare, Piesele la BMW sunt scumpe, cere o intretinere mai buna. Depinde in ce zona stai ...nu e pentru drumule rele din Romania sau de tara.
Eu spun ca merita. daca esti in stare, adica ai un venit bun in casa.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de bani sau de ce dai o masina de 5 ani pe una de 11?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu, inițial am vrut sa o vând in mod normal și am primit oferta asta, pa bani nu e mare diferența dacă i vând in mod clasic sau dacă fac variante cu ea