| Gbkjgv a întrebat:

Pentru un audi a4 2007 3, 0tdi 232cp, Are 232000km, e mult pentru aceasta masina? Dau funda! Tin sa mntionez ca vanzatorul accepta si verificare la reprezentanta Audi!

Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

Numarul ala de km este fix pix.
In Germania, sunt masini de taxi care au peste 600.000 de km si motoarele lor sunt in parametrii.
Daca vanzatorul accepta verificare nu prea ai de ce sa iti faci griji.
Cel mai important lucru sa masoare compresia si sa fie valorile in tolerante si fara diferente mari intre cilindri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca sunt multi... tine de noroc de acum incolo

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Din punctul meu de vedere orice orice masina care face 200.000 km trebuie scapat de ea cat mai repede pentru ca urmeaza cheltuieli mari cu ea.

| StefanCosmin a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da, dar nu toti isi permit sa si ia masini noi, apoi sa le schimbe ca pe sosete

| Gbkjgv explică (pentru StefanCosmin):

Eu zic ca se vor mai gasi unele bune peste 5-6ani